Yükleniyor...

Sıkça Sorulan Sorular

CHIPPIN Nedir?

Markaların üyeliklerini, farklı ödeme yöntemlerini ve birçok markada geçerli kampanya çeşitliliğini tek bir platformda barındıran, kullanıcının günlük hayatındaki ihtiyaçlarına en iyi deneyimle cevap vermeye çalışan bir sadakat uygulamasıdır. 300'den fazla markada özel teklifler sunan mobil ödeme özellikli alışveriş uygulaması Chippin, cüzdana, paraya ve kredi kartına temas etmeden cep telefonu ile kolayca ödeme yapmanı sağlar ve her ödemende geri kazandırır.

CHIPPIN hakkında detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim?

Chippin kullanım koşullarını mobil uygulamada ve www.chippin.com web sitesinde bulabilirsin.

CHIPPIN ücretli bir uygulama mıdır?

Chippin uygulamasını Google Play ve AppStore'dan ücretsiz olarak indirebilirsin.

Akıllı telefonum internete bağlı olmadığı zaman CHIPPIN'i kullanabilir miyim?

Ne yazık ki Chippin'e sadece internet bağlantısı üzerinden erişebilirsin.

CHIPPIN'e nasıl üye olabilirim?

Chippin'i akıllı telefonuna AppStore'dan iOS 14.0 ve üzeri işletim sistemleri (iPhone SE(2016) ve sonrası) veya Google Play'den Android 5.0 ve üzeri işletim sistemleri olan cihazlar üzerinden indirdikten sonra, uygulama içindeki adımları takip ederek üye olabilirsin.

CHIPPIN üyeliğimi nasıl iptal edebilirim? Uygulamayı silmem yeterli mi?

Chippin üyeliğini iptal etmek için öncelikle uygulamadaki Profil Bilgilerim sayfasında, sayfanın en altında yer alan cep telefonu ve e-posta adresi izin metnini iptal ederek bildirimlerini kapatmalısın.

Bir cihazda birden fazla CHIPPIN hesabına üye girişi yapabilir miyim?

Aynı cep telefonu numarasıyla bir cihazda tek Chippin hesabı kullanılabilmektedir. Kullandığın cihaz ile ilk üye girişi yaptığın Chippin hesabı eşleşmektedir. Bu nedenle kullandığın cihaz ile sadece bir Chippin hesabına girebileceksin. Detaylı bilgi için 0850 502 95 85 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsin.

CHIPPIN üyeliğimi bir başkası kullanabilir mi?

Tabii ki hayır, üyelik kişiye özeldir.

Chippi''e üye olduğum cep telefonu numaram değişirse yeniden üye mi olmam gerekiyor?

Evet, Chippin'de her cep telefonu numarası bir üyeliği temsil etmektedir. O nedenle yeni bir cep telefonu numarası ile Chippin kullanmak istiyorsan, o cep telefonu numarası ile yeni bir Chippin üyeliği oluşturmalısın.

Cep telefonum değiştiği için yeniden üye oldum. Eski hesabımdaki CHIPPINlerim ne olacak?

Hesap birleştirme gibi bir uygulamamız bulunmamaktadır. Bu nedenle eski hesabındaki ChipPuanlarını kullandıktan sonra yeni hesabına geçmeni tavsiye ederiz.

Üye olurken kullandığım e-posta adresimi nereden değiştirebilirim?

Uygulama içerisinde "Profil" menüsünden Profil Bilgilerim'e gidip e-posta adresinin yazdığı yere, yeni eklemek istediğin e-posta adresini yazarak güncelle tuşuna basmalısın. Uygulama içerisinde e-posta adresi kullanıcıya özeldir bu nedenle aynı e-posta adresi ile birden fazla üyelik gerçekleştirilemez.

Üyelik şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Uygulamanı güncelleyerek son versiyonu kullanman durumunda şifre belirlemene gerek kalmayacak ve her oturum açmada üyeliğine ait cep telefonuna gelecek şifre ile üye girişi yapabileceksin.

Arkadaşımın beni CHIPPIN?e davet ederken verdiği kod ile nasıl üye olabilirim? Bu kod ile üye olduğumda CHIPPIN kazanır mıyız?

Arkadaşını iletmiş olduğu davet kodunu üye olurken bilgilerini girdiğin ekranda "Davet Kodu" alanına girmelisin. O dönemde duyurulan bir davet kampanyası var ise davet kodunu girdiğin arkadaşın ile belirtilen tutarlarda ChipPuan kazanabilirsiniz. Kampanya detaylarına uygulama içerisinden ve www.chippin.com adresinden ulaşabilirsin.

CHIPPIN Market nedir?

Chippin Market, Chippin kullanıcılarının online market alışverişi yapmasını sağlayan bir platformdur. Chippin Market'ten verilen siparişler yapılan iş birliği ile istegelsin tarafından gönderilmektedir.

CHIPPIN Market'ten alışveriş yapmak için üye olmam gerekiyor mu?

Chippin'e üye olduğun için ayrıca üye olman gerekmiyor. Ancak siparişinin ve faturanın sana teslim edilebilmesi için adres ve e-posta gibi bilgilerini Chippin Market bölümünde yer alan "Hesabım" menüsünden tamamlaman gerekiyor. Telefon bilgin ise Chippin'e üye olduğun cep telefonu numaran olarak gelecek ve değiştirilemeyecektir.

CHIPPIN Market'te kayıtlı bilgilerimi nereden görebilir / değişiklik yapabilirim?

Kişisel bilgilerini "Hesabım" menüsünden görebilirsin. Yeni adres ekleyebilir, adresini değiştirebilir ya da silebilirsin. Yine aynı menüden siparişlerini görebilir, siparişinin saatini değiştirebilir, dilersen iptal edebilir ya da aynı siparişi tekrar verebilirsin.

CHIPPIN Market'te ödeme seçenekleri nelerdir?

Chippin'de Masterpass güvencesi ile Chippin'e kaydettiğin Kredi Kartlarından birini seçerek Chippin ile ödeyerek siparişlerini tamamlayabilirsin. Ödeme sırasında kart sahibine SMS ile doğrulama kodu iletilmektedir, bu doğrulama kodu ile Chippin'de güvenle mobil ödeme yapabilirsin. Belli kurallar dahilinde 500 TL altı ödemelerinde şifresiz işlem yapabileceksin.

Soru 18 ChipPuanlarım ile CHIPPIN Market'te ödeme yapabilir miyim?

Şu anda Chippin Market'te Chippin puan harcanmıyor. Çok yakında harcanmaya başlanacak. O zamana kadar alışverişlerden kazandığın puanları diğer Chippin üye işyerlerinde kullanabilirsin.

CHIPPIN Market siparişlerim ile ilgili detaylı bilgiye nereden ulaşabilirim?

Chippin Market ile ilgili sorularının cevaplarına Chippin Market "Hesabım" bölümündeki "Yardım" sayfasından ulaşabilir, aynı sayfada yer alan istegelsin Müşteri Hizmetleri numarası veya e-posta adresini kullanarak siparişlerin ile ilgili bilgi almak için istegelsin ile iletişime geçebilirsin.

Kredi/banka kartımı nasıl ekleyebilirim?

Cüzdan menüsünde "Kredi/Banka Kartlarım" bölümünde yer alan "Kart Ekle" butonuna tıklayarak ekleyebilirsin.

Kredi/banka kartımı eklemem güvenli midir?

Kredi/banka kartını eklemen güvenlidir. Kart bilgilerin, onayın dahilinde Mastercard by Masterpass altyapısı altında korunmaktadır. Chippin dahi bu bilgilere erişemeyecektir.

Eklediğim kredi/banka kartımı nasıl silebilirim?

Cüzdan menüsünde "Kredi/Banka Kartlarım" bölümünden silmek istediğin kartını sola kaydırdığında çıkan "Sil" butonuna tıklayıp eklediğin kredi kartını silebilirsin. Sildiğin kartın Masterpass hesabından da silinecektir. Sonra dilediğin zaman yeniden kartını ekleyebilirsin.

Birden fazla kredi/banka kartı ekleyebilir miyim?

Evet, 7 karta kadar kredi/banka kartı ekleyebilirsin.

Kredi kartına taksit yapılıyor mu?

Chippin ile yapılan alışverişlerde, taksit yapılabilen Chippin noktalarında, World özellikli Yapı Kredi kredi kartlarına taksit imkanı bulunmaktadır. Taksit sayıları ödeme yapılacak firmaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Belirli dönemlerde ek taksit kampanyası veya World özellikli farklı kredi kartlarına da taksit imkanı sunulmaktadır. Firmanın anlaşmasına veya banka kampanyalarına bağlı olarak değişiklik gerçekleşebildiği için ödeme yapmak istediğin Chippin markasına ödemeden önce danışmanı tavsiye ederiz.

Kredi kartıyla ödeme yapacağım ancak taksit seçeneklerini görüntüleyemiyorum. Neden?

Chippin ile yapılan alışverişlerde taksit seçeneği sadece taksit yapılabilen Chippin noktalarında görüntülenebilmektedir.

CHIPPIN'de istediğim banka kartımı saklayabilir miyim?

Masterpass'e tüm kartlar OTP doğrulamasından geçtikten sonra eklenebilmektedir. Chippin'de Mastercard veya Visa olan bütün yurt içi kredi/banka kartları saklanabilmektedir.

Hangi kartlar ile ödeme yapabilirim?

Ödemelerini uyumlu bankaların kartları ile (Mastercard, Visa), kart sahibine SMS ile gönderilen doğrulama kodu ile onaylayarak, güvenle yapabilirsin. American Express (Amex) ve ön ödemeli kartlar ile şimdilik ödeme yapamazsın.

CHIPPIN ile alışveriş yapmam güvenli midir?

Chippin, alışveriş yapmak için güvenli bir platformdur. Kredi/banka kartı saklama ve ödeme provizyonu alma işlemleri Mastercard güvencesiyle geliştirilmiş kart saklama ve hızlı ödeme çözümü olan Masterpass tarafından sağlanmaktadır. Ödeme sırasında kart sahibine SMS ile doğrulama kodu iletilmektedir, bu doğrulama kodu ile Chippin'de güvenle mobil ödeme yapabilirsin.

CHIPPIN ile nasıl ödeme yapabilirim?

Kredi/banka kartını uygulamaya eklemelisin. Kart bilgilerin Chippin içerisinde Mastercard Masterpass altyapısı ile güvenli bir şekilde tutulmaktadır. Ödeme işlemi sırasında öncelikle uygulama ana sayfasında yer alan "Ödeme Yap" butonuna tıklamalısın. Chippin ile ödeme yapacağın zaman Chippin numaranı söylemen yeterli. Sonrasında mobil ekranına alışveriş yaptığın yer ve tutar bilgilerin gelecek, tek yapman gereken ödeme yapmak istediğin kredi kartını seçmen ve varsa taksiti belirlemen. Dilersen birikmiş Chippin bakiyeni de harcayabilirsin. Sonrasında kart sahibine SMS ile gönderilen doğrulama kodunu girerek ödemeni onaylayacaksın. Belli kurallar dahilinde 500 TL altı ödemelerinde şifresiz işlem yapabileceksin. Ödeme onayını gördüğünde ödeme tamamlanmıştır ve ChipPuan kazanmış olacaksın. Böylece alışveriş yaptığın yer sana satın aldığın ürünleri ve faturanı vererek işlemi sonlandıracaktır.

Kartımda limit olmadan alışveriş yapabilir miyim?

Eğer yapacağın ödemen için yeteri kadar ChipPuan'ın varsa elbette olabilir. Ancak kartından tutar ödemesi yapacaksan, alışveriş sırasında eklediğin kartında limit yok ise ödeme işlemin onaylanmayacaktır.

Mevcut Masterpass hesabımdaki kartlarımı CHIPPIN'de kullanabilir miyim?

Önceden Masterpass'e kayıtlı kartlarını onaylayarak Chippin'de de kullanabilirsin.

CHIPPIN üzerinden World PAY ile ödeme yapabilir miyim?

Evet Chippin üzerinden World PAY ile ödeme yapabilirsin ancak Yapı Kredi Mobil veya World Mobil'in telefonda yüklü olması ve senin Yapı Kredi müşterisi olman gerekmektedir.

World PAY ile ödeme nasıl yapılır?

Ödeme onay ekranındaki World PAY ile ödeme seçeneğini seçtikten sonra telefonunda yüklü olan World Mobil veya Yapı Kredi Mobil uygulamalarına yönlendirileceksin. Daha sonra işlemini onaylaman ödemenin gerçekleşmesi için yeterli olacaktır.

World PAY üzerinden ödeme yaparken onay için şifre gelmeli mi?

Hayır, ödeme işlemi World Mobil veya Yapı Kredi Mobil uygulamalarına yönlendirildikten sonra gerçekleşmektedir. Bu sebeple onay için şifre Chippin içerisinde gelmemektedir.

World PAY alışveriş kredisi ile ödeme yapabilir miyim?

Evet, Chippin üzerinden World PAY alışveriş kredisi ile ödeme yapabilirsin ancak Yapı Kredi Mobil veya World Mobil'in telefonda yüklü olması ve senin Yapı Kredi müşterisi olman gerekmektedir.

World PAY alışveriş kredisi ile ödeme nasıl yapılır?

Ödeme onay ekranındaki World PAY alışveriş kredisi ile ödeme seçeneğini seçtikten sonra telefonunda yüklü olan World Mobil veya Yapı Kredi Mobil uygulamalarına yönlendirileceksin. Alışveriş kredisi ödeme planı seçimi ve sözleşme onaylarını tamamlaman ödemenin gerçekleşmesi için yeterli olacaktır.

CHIPPIN'deki puan sistemi nasıldır?

Chippin ile yaptığın ödemelerin belli bir oranında ChipPuan kazanırsın. 1 ChipPuan 1 TL'ye denktir.

Kazandığım ChipPuanları nerelerde harcayabilirim?

Kazandığın ChipPuanları, Chippin noktalarında ödeme yaparken kullanılabilirsin.

Tüm CHIPPIN üye noktalarında ChipPuanlarımı harcayabilir miyim?

Şuan için Chippin Market ve Opet hariç tüm Chippin noktalarında ödeme yaparken kullanılabilirsin.

Alışverişten kazandığım ChipPuanları ne kadar süre sonra kullanılabilirim?

Puanlar anında uygulamaya yükleniyor ancak ChipPuanları harcamak için iade süreleri baz alınarak belirlenen sürelerin geçmesi gerekiyor. Süre bilgilerini kampanya koşullarından inceleyebilirsin.

Biriktirdiğim ChipPuanları nereden takip edebilirim?

Biriken ve harcanabilir ChipPuanları ana sayfadaki "Puanlarım" yazan alandan görebilirsin. Bu alana tıklayarak ChipPuan ve MarkaPuan detaylarını da görüntüleyebilirsin. Tüm işlemlerin bildirimler halinde uygulama içinde görüntülenir ve tüm işlem hareketlerini de Cüzdan'ın altında yer alan "İşemlerim" alanından takip edebilirsin.

ChipPuanlarım belli bir süre sonra silinecek mi?

Kampanya bazlı kazandığın ve geçerlilik tarihi açıkça belirtilen ChipPuanlar haricinde, kazandığın ChipPuanlar ise, ilgili kampanya koşullarında aksi belirtilmediği sürece, kazandığın tarihten itibaren 1 (bir) yıl sonra silinecektir.

Alışverişimi nasıl iptal edebilirim?

Alışveriş iptali, alışveriş gerçekleştirdiğin üye iş yerinin iptal/iade prosedürü çerçevesinde olabilecektir. Chippin bir ödeme aracı olduğunda detaylı bilgi için işlemi yaptığın marka ile iletişime geçmelisin.

Alışverişimi iptal edersem kazandığım ChipPuanlara ne olacak?

Alışverişini iptal ettiğinde, kazandığın ChipPuanlar silinecektir. Chippin harcadığın bir alışverişi kısmi olarak iade ettiysen, ilk olarak ödeme yaptığın kredi kartına iade gerçekleştirilecek, kalan tutar ise kullanılan ChipPuanların üzerinden iade edilecektir. İade ettiğin ChipPuanların iade anında kullanım süresi dolmuşsa iade gerçekleşmez. Kredi kartın ile iade ettiğin tutar üzerinden kazandığın ChipPuanlar iade tamamlandığında silinecektir.

Kampanyalara nasıl katılabilirim?

Kampanya olan üye iş yerlerinden yaptığın alışveriş sonunda kampanyalara özel ChipPuanları kazanacaksın. Kampanyalara özel katılım kuralları kampanya koşullarında ayrıca belirtilmektedir.

Kampanyalardan nasıl haberdar olabilirim?

Uygulama içinde kampanyalar alanından ChipPuan, Worldpuan ve/veya Yakıt Puan kazandırma kampanyalarını görebilirsin. Bildirimlere izin verdiğin sürece, kampanyalar ile ilgili bilgilere gelen iletişimlerle de ulaşabileceksin.

Kampanyalardan yaralanmak için özel koşullar var mı?

Kampanya özelinde sunulan ChipPuanlar ve yararlanma koşulları ile ilgili kampanyaların detaylarında yer almaktadır. Kampanyaya özel koşulları bu alanlarda görebilirsin.

CHIPPIN kampanyaları sürekli değişiyor mu?

Kampanyaların geçerlilik süresi ve diğer koşullar değişiklik gösterebilir. Yeni ve farklı kampanyalar sunabilmek için kampanyalarımız sürekli değişmekte ve yenilenmektedir. Bunun yanında bazı kampanyalar sadece sana özel olarak da değişebilir ve oluşturulabilir. Kampanyaları düzenli takip edip, bizden gelecek bildirimlere izin vererek kampanyaları yakalayabilirsin.

Kupon kodu kullanabileceğim kampanyalar hangileridir?

Kupon kodu geçen bir kampanya yaptığımız zaman Chippin kullanıcılarına uygulama içerisinde duyurulacaktır.

Kupon kodunu nerelerden elde edebilirim?

Kupon kodunun geçtiği markaya ve kampanyaya göre bu değişiklik gösterecek. Böyle bir kampanyamız olduğunda nereden elde edileceği konusunda bilgilendirileceksin.

Çevir Kazan'dan nasıl yararlanabilirim? Çevirme sınırı var mıdır?

Çevir Kazan'a "Profilim" menüsünden ulaşabilir, haftanın herhangi bir günü kampanyaya katılabilir ve haftada sadece 1 defa hediye kazanabilirsin. Kazandığın ChipPuanlar 24 saat içinde yüklenecek, kazandığın tarihten itibaren 2 ay boyunca kullanılabilir olacaktır. Kazandığın ChipPuanlar 2 ay içerisinde kullanmaman halinde silinir. Çevir Kazan'dan çıkan Sürpriz hediyelerin kullanımı ise hak kazandıktan sonra 7 gün süre ile bir sonraki çevirmeye kadar geçerli olmaktadır.

Çevir Kazan dilimlerinde yer alan hediyelerin limiti var mıdır, her biri bana çıkabilir mi?

Çevir Kazan kampanyasında çarkta yer alan dilimlerdeki her hediyenin ve tutarın bir limiti bulunmaktadır. Bu dilimler Chippin kullanıcılarına rastgele sunulmakta ve belli periyotlarla yenilenmektedir. Dilimlerin her birinde belli bir limit olduğundan her dilimin çıkma şansı eşit değildir ancak bütün kullanıcılara çıkma imkanı bulunmaktadır. Adetsel olarak yüksek tutarlı dilimlerin limitleri düşük olduğundan çıkma ihtimali de daha düşük gerçekleşmektedir.

Marka Üyeliklerim nedir?

Marka Üyeliklerim; anlaşmalı markaların sadakat kartlarını Chippin'e ekleyebildiğin, eklediğin kartının hesap hareketlerini ve puan bilgilerini görebildiğin, tüm marka kartlarını tek menüden takip edebildiğin bir Chippin fonksiyonudur.

Marka Üyeliğimi CHIPPIN?e nasıl eklerim?

Ana Sayfa'dan veya Marka Üyeliklerim menüsünden eklemek istediğin kartı seçip, Aydınlatma Metni'ne onay verdikten sonra kartın eklenecektir. Eğer o markaya ait kartın/üyeliğin yoksa yeni kart/üyelik için ilgili bilgileri gireceğin ekrana yönlendirileceksin. Bu bilgileri tamamlayıp onay verdikten sonra yeni kartın oluşmuş ve Chippin'e eklenmiş olacak.

Eklediğim marka kartım ile hangi işlemleri yapabilirim?

Eklemiş olduğun marka kartının işlem geçmişini puan kazanım ve harcama detayları ile hesap hareketlerinde takip edebilecek, kartında biriken puanlarını takip edebileceksin.

Hangi markaların kartlarını ekleyebileceğim?

Şimdilik Koçtaş ve Opet kartlar Chippin'e eklenmektedir.

Müşteri hizmetlerine nasıl ulaşabilirim?

0850 502 95 85 numarasından ulaşabilirsin. Ayrıca, paylas@chippin.com adresine e-posta göndererek şikâyet ve önerilerini paylaşabilirsin.